21     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Wstępniak4:34 czasu polskiego...nieznane siły wroga zaatakowały kwaterę główną SS-NG. Agresja, całkowicie nieuzasadniona i łamiąca konwencję 535552 z 15.08.2000 została dokonana drogą lądową. Przypuszcza się że był on odpowiedzią na nieprzyjęcie wezwania do sądu w sprawie wydawnictwo Pro[cenzura] kontra SS-NG. Atak ten wyrządził spore szkody i wywołał rozłam w redakcji, a dokładniej w jej murach niszcząc stanowisko recenzenta nr. 18 - Kinia. Wyłom w murze zagraża wewnętrznemu ładowi w redakcji ponieważ w każdej chwili może runąć ściana nośna ... a to by nie było pożądane. Sytuacja jest na tyle poważna, że zastanawialiśmy się nad... EMILL GRANAAAAAAAAAT!!!!!!!!!! ... o czym ja to... a tak... odłożeniem wydania numeru. Agresorzy dalej okupują naszą kwaterę, grożą odcięciem linii elektrycznej i telefonicznej... nie chcę myśleć co by wtedy było. O atak podejrzewa się skrajne ugrupowanie "Pro[cenzura]" które chce definitywnie zakończyć panowanie potomków SS'a na tej planecie. Domniemuje się także, że to ugrupowanie miało duży wpływ na upadek TOP SECRETA. Właśnie teraz... AAAAA... GREG z PRAWEJ!!!!!!!!....... dobiega końca bitwa z niedobitkami wroga... EJJJJJJ, ROZWALILI MI MYSZKĘ!!!! MMX LEĆ DO MAGAZYNU... w tej sytuacji muszę przerwać ... LADY, NIE!!!!.... wracam po.. [zakłócenia]...

Uffff... już po wszystkim... Na szczęście udało nam się opanować sytuację. Nasze oddziały właśnie badają całą sprawę, lecz do czasu jej wyjaśnienia zmuszeni zostaliśmy do zmiany nazwy na USS-NG (Ubot SS-NG). Ehhhhh było gorąco. No to idziemy dalej...
Na polskim rynku wydawniczym dzieją się bardzo dziwne rzeczy. W sieci od jakiegoś czasu krążą informacje o wystawianiu ocen grom przez serwisy i różnorakie gazety w uzgodnieniu z dystrybutorem. Cóż, przeczytałem pewien artykuł i jeśli jest on oparty na prawdzie to, w moim mniemaniu w ogóle ocenianie gier traci jakikolwiek sens. Bo co mi po ocenie gry skoro jest zawyżona na bezpośrednią prośbę dystrybutora? Nie wiem jak to wygląda na zachodzie, ale sytuacja nie jest normalna i mam nadzieję, że branża znajdzie jakiś sposób na pozbycie się jej. Dostałem także kilka głosów, że i my wystawiamy za wysokie oceny, dlatego następną rzeczą którą zajmę się w związku z ciągłymi zmianami zachodzącymi w naszej gazecie jest dokładne prześledzenie sprawy i w razie konieczności dewaluacja skali. O jednym mogę Was zapewnić, że my z nikim nie współpracujemy. Więc jeżeli jakaś ocena jest za wysoka to jest to tylko i wyłącznie związane z subiektywną oceną recenzenta.
Na szczęście na rynku wydawniczym pojawia się także jakaś pozytywna zmiana. Otóż ŚGK (czyli Śląska Giełda Kwiatowa :] ) w tym miesiącu wydał także wersję bez CD. Mam nadzieję, że piękna idea powrotu do gazet, w których sprawą najważniejszą jest dobry tekst stanie się w końcu rzeczywistością, uwalniając tym samym tych którzy nie chcą CD od kupowania go z gazetą. I Secret Service i Top Secret (new version) upadły walcząc o lepszy rynek wydawniczy i chwała im za to, mam nadzieję, że ich "śmierć" nie pójdzie na marne.
My w tym miesiącu, jak już informowałem otwieramy sklep SS-NG w którym możecie zakupić koszulki, CD-ki dla sponsorów oraz, UWAGA! UWAGA! - Kalesony, bokserki i staniki z logiem SS-NG. Myślę, że z przyjemnością będziecie chodzili w firmowej bieliźnie, która umili Wam... eee... życie :P.
Mamy także coś dla wielbicieli Star Wars. Otóż STAR ZONE, staje się 100% gwiezdnym działem ponieważ od tej historycznej chwili będzie on także poświęcony STAR WARS, którym zajmie się Lord SITH pshemozz i Mistrz JEDI Keiran. Tak więc SZ stało się tym czym miało być w zamierzeniu już od zarodka. W pierwszym wydaniu SW każdy fan serii otrzyma w prezencie gwiezdny miecz na baterie R14, wraz z ładowarką. Wystarczy wypełnić kupon znajdujący się na 15 stronie, podać numer konta, dane osobowe i zakupić jedyny w swoim rodzaju długopis z serii SIMS: Wypożyczalnia Kaset VHS. Cała procedura jest krótka i przyjemna a jeżeli dodać do tego frajdę z zabawy gwiezdnym mieczem (za FRIKO!!!) to już chyba nikogo nie muszę przekonywać.
Po małej przerwie związanej ze studiami wrócił do nas Gregorious, a wraz z nim KARCZMA POD GUPIM SMOKIEM. Cieszymy się niezmiernie, że Greg jest znów z nami, co tu dużo mówić, to jeden z pierwszych redaktorów SS-NG, bez niego zin nie jest tym samym.
Jeśli chodzi o zawartość numeru to pozwólcie, że skupię się tylko na działach, pomijając recenzje i zapowiedzi. Co prawda jest ich więcej niż w zeszłym wydaniu, ale jakoś tak sobie ubzdurałem, że nic o nich nie napiszę :P.
W tym numerze czeka na Was gigantyczne wydanie STAR ZONE, w którym: sezon piąty i szósty Voyager'a, mała refleksja nad "Epizodem 1 SW: Mroczne Widmo" oraz żywoty świętych, czyli o postaciach z serii SW. W HGK tym razem AloneMan przedstawi nam losy gier platformowych, w KLUBIE KONESERA "Cywilizacja 2" oraz "Viva Foolball". Do SKUPU ZŁOMU trafił artykuł pt. "Nowy Car w mieście" (POLECAM UWADZE!!!) a w naszej KARCZMIE na wędrowców czeka artykuł poświęcony istocie RPG - tego papierowego i komputerowego. Cóż jeszcze? Oczywiście KRÓTKA PRZERWA W ZABIJANIU (już nie taka krótka :] ), w której 2 felietony (Paweł Romanowicz to dobrze Wam znany ^quqoch^, tylko pod nową xywką), 2 opowiadania ( "Ciepły chłód stali" oraz "Ergall" cz.3), a także 2 recenzje filmowe i galeria.
To wszystko i jeszcze więcej czeka na Was w tym wydaniu USS-NG. Będziemy tu już za miesiąc, 1 maja (wyczekujcie nas jak renty/wypłaty/kieszonkowego) 2003 z nową porcją wiedzy, rozrywki i humoru.
A czy Ty też będziesz tu za miesiąc???...

DRIZIT


22     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Wstępniak